דלג לתוכן העמוד
"מפעל החלומות של עמית" - אור דורון
"מפעל החלומות של עמית" - אור דורון

"מפעל החלומות של עמית" - אור דורון

השאלה "מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?" מדגדגת את מחשבותיו של עמית בן ה-5. כדי לנסות למצוא תשובה, הוא נכנס בכל לילה אל "מפעל החלומות" – מפעל דמיוני מלא תחפושות, תלבושות ואביזרים, בעזרתם הוא חולם על המקצוע המושלם בשבילו, ומבין שהוא יכול לעשות הכול, אם רק ירצה. תמכו גם אתם בספרי הראשון, לילדים ובכלל!

אור דורון

18,127 גוייסו באמצעות 167 תומכים
101% של 18,000 סוג הגיוס

הפרויקט

אהלן כולם,

אני אור דורון. ברוכים הבאים לפרויקט שלי - מִפְעַל הַחֲלוֹמוֹת שֶׁל עָמִית

מִפְעַל הַחֲלוֹמוֹת שֶׁל עָמִית הוא ספר שהתחיל מטקסט שנכתב עבור המשימה הראשונה שקיבלתי בקורס ספרות ילדים: "כתבו טקסט על דמות דמיונית". ישבתי מול הדף הלבן והריק שבמחשב, וחשבתי איך אני יכולה למלא אותו בסיפור על דמות יצירתית ומעניינת, כזו שקל להתחבר אליה ולתהליך שהיא עוברת, תוך שמירה על מסר חשוב ומעצב. נכנסתי לתיבת המייל שלי, שם נמצאות מאות הודעות ששלחתי לעצמי עם רעיונות לספרים, סצנות ושירים. אחרי דקות ארוכות של חיפוש, הגעתי להודעה שכותרתה "מפעל החלומות, שלום". ברגע אחד ראיתי בדמיוני תמונה מדהימה, ובה ילד שנכנס כל לילה אל מפעל החלומות, מדמיין וחולם על מה הוא ירצה להיות כשיהיה גדול. הראש התחיל לעבוד והאצבעות תקתקו במהירות את המשימה שתהפוך, בעזרתכם, לספר.

עוד קצת עליי בוגרת קורס קופירייטינג ב"הבצפר", בית הספר של חברות הפרסום וסדנת הכתיבה "לצאת לאור" של אילן הייטנר, וסטודנטית במחלקת הכתיבה של מכללת "מנשר לאמנות". מגיל צעיר חלמתי להיות שחקנית, כדורגלנית, מתופפת, זמרת וקומיקאית. במקביל, הקפדתי לכתוב. כשהטקסטים התחילו לגלוש מהמגירה החוצה, קיבלתי את תשובתי האישית לשאלה "מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה?".

ממליצים על המפעל:

נעם חורב, כותב, פזמונאי ומחבר ספר הילדים "לציונה יש כנף אחת":
עמית הוא ילד שעוד לא החליט.
עוד לא החליט מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול (אני מכיר גם כמה מבוגרים כאלה...).
אור דורון מספרת את סיפורו של עמית בשפה קולחת וצבעונית, ומכניסה אותנו בקלות לעולמו הפנימי של ילד שרוצה ליהנות מכל מה שיש לעולם להציע.
בעולם בו זכות הבחירה שלנו הולכת ומתרחבת, למדתי שגם אני, ממש כמו עמית - יכול להיות כל מה שבא לי.
מומלץ בחום, לקטנים ולגדולים!


עדי זליכוב-רלוי, סופרת, עיתונאית ואשת תוכן:
"
מפעל החלומות של עמית הוא ספר מתוק, כתוב היטב, מלא הומור ומאויר להפליא - כזה שידבר לכל ילד ולכל מבוגר שעוד לא החליט מה יעשה כשיהיה גדול. מעוף, חלומות והתחושה שהכל פתוח בספר ילדים אחד מקסים ומשמח ביותר."

רוני אפלבוים, קופירייטר ומעודד כתיבה:
"אצל המבוגרים, כמעט הכול מצטמצם לאחד. אנחנו צריכים לבחור מקצוע אחד, קריירה אחת, מקום עבודה אחד, בית אחד, בת זוג או בן זוג אחד. אנחנו צריכים להתמקד, אנחנו צריכים לבחור, אנחנו צריכים להחליט. אנחנו – אבל לא עמית. 
עמית נשאר עם כול החלומות שבעולם, עם כול האפשרויות שבעולם. 
וזה הקסם של הספר הזה, ספר שהוא בעצם הוראות הפעלה – איך להשאיר את הילדים ואיך להחזיר את המבוגרים – לעולם האפשרויות הבלתי מוגבלות. עכשיו – נשאר לכם רק לגלות – איך עושים את זה."

הספר, בליווי איוריו יוצאי הדופן של קובי צ'צ'ה, יצא לאור בשיתוף "ספרי צמרת".

 

 

הטמעה

תצוגה מקדימה

סגור