גיוס תרומות באינטרנט

גיוס תרומות באינטרנט אינו מצריך מומחיות רבה אך בכדי להצליח לגייס תרומות באינטרנט, חייבים להבין איך השיטה עובדת, להכין תוכנית מסודרת מראש לגיוס תרומות ברשת


אז איך תכינו את קמפיין הגיוס תרומות שלכם ברשת? כל הטיפים וכל מה שחייבים לדעת וגם ממה צריך להימנע או להיזהר כשעושים גיוס תרומות באינטרנט

גיוס תרומות ברשת יכול להיעשות בשיטת מימון המונים כמבצע חד פעמי או פעילות שמוקצבת לזמן מראש אז ניתן גם לעשות מספר קמפיינים בשנה. או גיוס מתמשך באתר העמותה או הגוף אליו אתם רוצים לגייס כסף.

תחילה נתמקד בגיוס תרומות באינטרנט באמצעות "מימון המונים" בחלק השני נסביר איך אפשר לעשות "גיוס המונים" אבל באופן מתמשך ורציף על פני כל השנה ולא רק כשיוצאים לקמפיין נקודתי.

בקמפיין מימון המונים הכל מוגדר מראש:
זמן: ממתי עד מתי הקמפיין ירוץ ברשת.
סכום: הסכום לגיוס.
מדרגות התרומה אותה אנו מבקשים מהתורמים שיתרמו
מטרת התרומה
לעומת זאת בגיוס תרומות ברשת באמצעות אתר העמותה או צד שלישי, כמעט כל הדברים שציינו אינם מוגדרים מראש.
בקמפיין גיוס תרומות באינטרנט
אין זמן מוגדר מראש – הפעילות יכולה להימשך על פני כל השנה ואף מעבר לכך.
הסכום אינו קצוב מראש.
אין מדרגות, כל תורם יכול להגדיר בעצמו כמה רוצה לתרום

אבל לפני הכל אם אתם רוצים לגייס תרומות דרך האינטרנט. בא נבדוק את האתר שלכם. גם אם השקעתם בו כסף רב ובטח אם הוא זקוק לשיפור, להלן מספר דברים שהם בגדר חובה לפני שאתם עולים עם קמפיין לגיוס תרומות.

תנו ל-Google לבדוק לכם את האתר. קבלו דוח המפרט מה צריך לשפר באתר שלכם.
כלי מעולה וחינמי של גוגל יבדוק לכם את האתר. לחצו על הלינק: הכלי לבדיקת מהירות של אתרים בנייד 
ויש גם בדיקה נוספת שגוגל מציעה כאן – בדקו ואת התוצאות העבירו למי שמטפל לכם באתר שיתקן וישפר.

במקביל, עברו בעצמכם על עמוד התרומות, בדקו שהוא אכן תקין. אל תסמכו על העבר. תרמו בעצמכם סכום כל שהוא ותראו שאכן כל ההליך פשוט ואכן התרומה מסתיימת בהצלחה.

זה הזמן להכנס לעמוד אודות ולשפר אם ניתן את החומרים בו. אם יש קטעי עיתונות, המצלות, מכתבי תודה וכדו' חשוב מאוד שתוסיפו אותם לאתר. זכרו כל הזמן שלא כולם מכירים אתכם ואת פועלכם. אנשים רוצים לדעת שהכסף שלהם הולך למטרות טובות ורובם בודקים למי הם תורמים לפני שהם עושים זאת.
אל תקלו ראש בהצגת שקיפות ומידע זמין לגולש זה עלול להכריע את החלטתו האם לתרום לכם או לא, גם אם הפרוייקט שלכם ממש חשוב ומציל את העולם.
בואו נרגיע ונבין אחת ולתמיד שלא כל העולם מכיר ומוקיר אותנו ואת פעילותינו. רובם לא מכירים לא לעומק ואולי אפילו גם לא שמעו עלינו מעולם ואם שמעו המרחק בין זה לבין להוציא כרטיס אשראי ולתרום און ליין עדיין רחוק.

מה קורה אחרי שכבר גולש תרם לנו?
קודם נבדוק בעצמינו, נתרום ונחווה מה קורה בזמן אמת וזה מה שיקרה עם הגולש.
האם הוא מגיע לעמוד תודה? האם הוא מקבל מייל תודה על תרומתו.

שימור לקוחות
חובה לפעול לעשות שימור לתורמים בפרט אם זו תרומה ראשונה שלהם.

המידע באדיבות אתר גיוסים לקהילה המאפשרת לכם לגייס תרומות באמצעות פלטפורמת מימון המונים. תוך מתן תמיכה מלאה בטלפון, במייל ובהדרכות באתר