צ'ק ליסט לקמפיין מימון המונים

אחד החלקים החשובים ביותר בקמפיין מימון המונים, זה להגיע עם תוכנית מסודרת מראש. אנו ממליצים לכם להדפיס עמוד זה וכבר בשלב התכנון לרשום בצורה מסודרת מי עושה ומה חלק כל שותף בקמפיין גיוס המונים שלכם. בהצלחה!


במיוחד לטובת גולשי אתר גיוסים, ערכנו עבורכם רשימה מסודרת בשיטת הצ'ק ליסט: עבדו איתה וסמנו וי ליד כל סעיף ופרטו מי עושה מה ובאיזה שלב זה נמצא עוד לפני שאתם עולים עם קמפיין גיוס המונים.

טיפים נוספים מחכים לכם בחוברת "גיוסים" המדריך המלא לגיוס המונים - את החוברת ניתן להשיג באופן בלעדי בסדנה למימון המונים. לבירור על תאריך קרוב לסדנת מימון המונים -  לחצו כאן


צ'ק ליסט לקמפיין מימון המונים
 

1. הגדרת מטרות
מה מטרת קמפיין מימון ההמונים שלנו? האם אנחנו רק רוצים לגייס כסף באינטרנט (תרומה או מכירה), האם יש לנו מטרות נוספות כמו: מודעות, מיתוג, בניית קהילה? ניתן כמובן לבחור במספר יעדים ומטרות. 

מטרות הקמפיין: 
 


 

2. צוות קמפיין
אין מציאות כזאת לצאת לקמפיין גיוס המונים לבד. אתם חייבים צוות שיעזוור לכם! בנו לכם צוות שיילווה את הקמפיין כבר מהשלבים הראשוניים ולכל אורך הקמפיין. בשום אופן אל תצאו לדרך לבד! מחכה לכם עבודה רבה וכדאי שהעזרה תיהיה כבר מהרגע הראשון.

הצוות שלי: 3. גיבוש הרעיון
בטוח שהרעיון שלכם ברור לכם בראש. אבל נסו עכשיו לכתוב אותו בצורה כזאת שגם מי שלא שמע עליו מאומה, יבין מקריאה בלבד מה הרעיון שלכם. העבירו את הדף שכתבתם למספר חברים ושמעו מה יש להם לומר. בעיקר בכדי לדעת איך לשווק אותו נכון מול הקהלים השונים.

הרעיון שלי:4. הגדרת סכום הייעד
אחד המרכיבים המכריעים ביותר לסיכויי הקמפיין להצלחה או כשלון הוא בחירת הסכום. השקיעו מחשבה רבה לקבוע את סכום הייעד. קחו בחשבון שאם הסכום גבוהה מידי, ניתן לחלק את הקמפיין לשלבים ולהגדיר את הראשון מהם כייעד ראשון ולהמשיך בהתאם.

הייעד לגיוס:
 5. תקציב הוצאות
הכינו רשימה של הוצאות צפויות עבור פרסום ושיווק הקמפיין (בין אם תגיעו לייעד ובין לא) + משלוחי מתנות בסיום הגיוס וכן הוצאות בלתי צפויות.

תקציב הוצאות:
 6. בחירת פלטפורמה
בחנו את האתרים השונים שמציעים לכם לעשות קמפיין מימון המונים. כמה אחוזים הם גובים ואיזה תמיכה הם מעניקים לכם לפני ובמהלך הקמפיין. נקודה נוספת היא אופציה לשפות נוספות. אם הרעיון שלכם טוב בארץ ייתכן שהוא עשוי לעניין אנשים גם בחו"ל. וודאו שהאתר מאפשר לכם לנהל קמפיין בשפות נוספות.

 

7. מתנות – תשורות – תמורות
לא משנה איך תקראו לזה. תמיד תצטרכו לתת תמורה כל שהיא. גם אם מדובר בעמותה שמגייסת כסף הרי שחובה לשלוח מכתבי תודה או תעודת הוקרה. אם הצלחתם לגייס מתנות עוד יותר טוב!

8. החומרים הוויזואליים
התחילו כבר מעכשיו לעבוד על: סלוגן, תמונות, סרטון וכל חומר ויזואלי משכנע אחר שתעלו לקמפיין בתחילתו וגם בהמשך.

9. משך זמן הקמפיין
משך הזמן מומלץ בין 30 עד 45 יום. בדקו היטב ביומן שהתאריכים שבחרתם לא נופלים על חגים, חופשות או תאריכים חשובים אחרים או כאלה שלא תוכלו לטפל בקמפיין.

10. מעגלי תמיכה
הכינו רשימות עם שלושת מעגלי התמיכה שלכם. המעגל הראשון הקרוב, משפחה וחברים. המעגל השני מכרים רחוקים יותר והמעגל השלישי הם אנשים שיצטרפו בהמשך.

 

חשוב לזכור מספר דברים:
יותר ממחצית הקמפיינים נכשלים. כסף רב הולך לטמיון בחלק גדול מאוד של קמפיינים. הרבה תלוי במזל כמובן. אבל גם בתכנון נכון, הבנה והכנה לקראת המסע הזה שנקרא גיוס המונים.

חשוב שתבינו איך זה עובד. כנסו לאתרי מימון המונים ועקבו אחרי קמפיינים. קראו מאמרים. השתתפו בסדנאות או קחו מישהו מקצועי שיעזור לכם. בסופו של דבר כולם רוצים מאוד להצליח לגייס כסף באינטרנט, אבל לא כולם יודעים ומצליחים לעשות זאת.

ב ה צ ל ח ה !