מספר הימים המומלץ לקמפיין מימון המונים

אחד הדברים שחשוב מאוד בתכנון קמפיין מימון המונים, זה אורך הקמפיין. הוי אומר כמה ימים מומלץ להגדיר לקמפיין מימון המונים.


אחד הדברים שחשוב מאוד בתכנון קמפיין מימון המונים, זה אורך הקמפיין. הוי אומר כמה ימים מומלץ להגדיר לקמפיין מימון המונים.

אז אחרי חקירה רבה של הנושא תוך מעקב וליווי של מאות קמפיינים למימון המונים, הקביעה שלנו אומרת כי רוב הקמפיינים דורשים: 30 יום נטו שהם 45 ימים ברוטו. או אם תרצו בעברית יותר פשוטה – 6 שבועות, זהו הזמן האידאלי ביותר לקמפיין מימון המונים.

ובכן, מייד נסביר למה זהו הזמן המומלץ ביותר. החשבון פשוט!

נחלק את הקמפיין לששה שבועות לפי סדר העבודה כדלהלן:

שבוע ראשון – מעגל ראשון (משפחה וחברים קרובים)
שבוע שני – מעגל שני (מכרים וידידים)
שבוע שלישי – היכונו: יש מצב שעכשיו תחוו את המשבר הראשון. חשוב שתדעו שיהיו משברים ונפילות מתח במהלך הקמפיין. זה טבעי ונורמלי לחלוטין. בדיוק עכשיו אתם צריכים תמיכה מחברים וקרובים וכל מה שיעזור לכם להתעודד, לאסוף כוחות ולהמשיך לעבר המטרה.
שבוע רביעי – בשיא המרץ עובדים על המעגל השלישי (פרסום ברשתות חברתיות וחשיפה גם לכאלה שאינם מכירים או שמעו עליכם אי פעם)
שבוע חמישי – ממשיכים בכל אמצעי להפיץ. מיילים, לינקים וכתבות יח״צ בדגש על אתרי אינטרנט. ועבודה מסיבית ברשתות החברתיות.
שבוע שישי – השבוע האחרון מאמץ אחרון עד לסיום הקמפיין.

אם נוריד את סופי שבוע, שישי שבת, הרי שקיבלנו, נטו עבודה של 30 יום. קחו גם בחשבון שכמעט תמיד יכולים לצוץ דברים בלתי צפויים, לכם או לסובבים אתכם שיכול להפריע לרצף העבודה. זה יכול להיות ילד או בן זוג חולה אולי חלילה גם אתם עצמכם. זה יכול להיות לחץ או בלט״מ מהעבודה או העיסוק שלכם. כך שגם אם אתם מתכוונים לתת בחודש וחצי הזה את כל כולכם, צפו תמיד להפתעות.

אחת הטעויות הגדולות ביותר זה שלוקחים פרק זמן קצר, עד שהעגלה באמת מתחילה לזוז. הופ הקמפיין הסתיים ודווקא כשהוא התחיל להמריא אתם מוצאים את עצמכם בסיום ולרוב בלי להגיע למטרה.

נקודה נוספת יש לשים לב. ברמה הכי בסיסית לקחת יומן או לוח שנה ולראות שאין חגים או חופשות או אירועים מיוחדים שעלולים לקטוע לכם את הפעילות. אגב, זמני החופש הם ממש לא מומלצים לקמפיינים, לרוב אנשים הראש שלהם בחופש ולא ממש מעניין אותם קמפיינים של מימון המונים.