הטעות הגדולה ביותר בקמפיין מימון המונים

אם במאמרים הקודמים עסקנו בטיפים הטובים ביותר לקמפיין מימון המונים. הפעם נדון על מהי הטעות הגדולה ביותר בקמפיין מימון המונים? ובכן, מסתבר ש"לרוץ לספר לחברה" זה הדבר הגרוע ביותר ומייד נסביר.


כמעט בכל קמפיין צוות התמיכה של אתר גיוסים מוצא עצמו מסביר שוב ושוב לבעלי הקמפיין כמה רע זה שדקה אחרי שהקמפיין עולה לאוויר דבר ראשון שהם עושים זה לרוץ לפייסבוק להעלות פוסט ולספר לכל העולם על הקמפיין המרגש  ותמיד זה גם מגיע עם תחנונים בואו ותתרמו לי...ומייד נרחיב על זה.

אבל רגע לפני; תארו לעצמכם סוטיאציה שאתם מחפשים מסיבה תוססת וכייפית לסוף שבוע. הגעתם למקום חדש ולא מוכר ולפניכם שתי מסיבות האחת מלאה באנשים רוקדים ומחוייכים והשנייה ריקה ושוממה. הרי ברור ופשוט שאף אחד לא יצטרף למסיבה שיש בה בקושי אנשים או ריקה לגמרי. בדיוק ואף יותר גרוע מכך הדברים נכונים בקמפיין גיוס המונים.

עצם הרעיון של גיוס המונים עובד על תופעת העדר. כלומר, ברגע שאני רואה שיש הרבה אנשים שהתגייסו למטרה מסויימת, סיכוי סביר שגם אני יביע עניין ואולי אף אצטרף ואתרום למיזם. הדבר יחוזק עוד יותר בפרט אם אראה שמקרב התומכים נמצאים גם חברים שלי, קרובי משפחה או סתם כאלה אנשים שאני מכיר.
ולהפך, אם אגיע למקום שחוץ מבעלי המקום אין שם אף אחד ברור ופשוט שלא יהיה לי עניין להצטרף.

עכשיו גם תבינו למה זה גם יזיק לקמפיין שלכם! כי ברגע שמישהו נכנס לקמפיין שלכם והוא רואה שאין שם תנועה רצינית, אין כמעט תומכים הוא פשוט יקבל רושם שזה סתם משהו לא רציני.
ומה יקרה הלאה? נניח והצלחנו להביא כמה תומכים, עכשיו שוב נפנה אליו? אנחנו למעשה פיספנו אותו במו ידינו. תחשבו כמה קשה לשנות רושם ראשוני. בדיוק כמו אותה מסיבה שראינו פרסום שהיא הטובה ביותר. וכשהגענו למקום בעצם ראינו שהיא ריקה לגמרי וכלום לא באמת קורה בה. עכשיו לכו תשכענו פעם נוספת שהפעם, הפעם זה רציני.

לסיכום: לא רק שהוא לא תמך גם רבים הסיכויים שלא יתמוך גם בהמשך.

אז איך באמת משווקים ומפיצים פרויקט של גיוס המונים? איך מגייסים תורמים ותומכים בקמפיין מימון המונים? פרסום למימון המונים

הכירו את שיטת המעגלים: הדרך הנכונה והכמעט בלעדית לפרסום ושיווק קמפיינים לגיוס המונים.

יש לכל אחד מאיתנו 3 מעגלי הפצה. ראשית נכיר אותם ומייד נסביר איך עלינו לעבוד עם כל מעגל ואיך כל אחד משפיע על השני.

מעגל ראשון: משפחה וחברים קרובים.

מעגל שני: מכרים רחוקים יותר, ידידים כאלה שמכירים אותנו אבל אנחנו לא ממש בקשר רצוף איתם (בערך כל מי שמופיע לכם באנשי קשר)

מעגל שלישי: אנשים שאנחנו ממש לא מכירים והם גם לא מכירים אותנו

מטבע הדברים המעגל הכי קרוב אלינו זה המעגל המשפחתי והחברים הקרובים. נכון שבמחשבה ראשונה אולי תרגישו אי נוחות או לא נעים להתחיל לשנורר מהם כסף אבל אין ברירה אתם חייבים לאזור אומץ ולדעת שרק זו הדרך. המעגל הראשון הוא החשוב ביותר והוא הבסיס שלכם להמשך הדרך.
אל תתביישו! פשוט תתחילו להרים טלפונים לקרובים שלכם וספרו להם על המיזם הבא שלכם. לא מרגישים בנח? שלחו להם מסרון אישי עם הסבר קצר על הגיוס. מנסיון זה עובד! 

המעגל הראשון יביע בכם תמיכה ויתרום גם אם לא תמיד ממש תומך במיזם שלכם ואולי גם לא מעניין אותו. החברים הקרובים יתמכו בעיקר בגלל שזה אתם ולא משנה מה המיזם שלכם.
רק לאחר שקיבלתם תמיכה בפועל מהמעגל הראשון, תתחילו לפנות למעגל השני כאלה שאתם מכירים אבל עדיין לא ממש בקשר רצוף. האנשים במעגל הזה ישמעו, יחשבו, יכנסו לעמוד הפרוייקט שלכם של מימון המונים ואחרי שהם יראו שכבר יש תמיכה לקמפיין שלכם, יש סיכוי שאם המיזם מדבר אליהם הם יתמכו. 
אם תפנו למעגל השני לפני שהמעגל הראשון תמך בפועל, סיכוי רב שתפספו אותם. מהסיבה הפשוטה שהם יכנסו לעמוד הקמפיין שלכם ויראו שהוא עדיין בלי תומכים ואין להם מחויבות אישית\חברית אליכם אז הם מייד יפרשו ללא תמיכה. חבל...

עכשיו הגענו לשלב שלרוץ ולספר לכל העולם.

הרמתם טלפונים SMS ווסאפ מייל, בקיצור כל מה שרק ניתן לעשות עשיתם עם המעגל הראשון והשני. ואכן הם (חלקם) נרתמו לתרמו\רכשו בקמפיין שלכם והגעתם כבר לכ30% תמיכה או יותר, עכשיו הגיע הזמן לפרסם בפייסבוק ובכל הרשתות החברתיות.
מה שיקרה, אנשים שכלל לא מכירים אתכם, יחשפו לראשונה למיזם שלכם. אם הנושא והעניין מדבר אליהם + הם יראו שכבר הקמפיין מתחיל להתרומם לכיוון ה40-50% תמיכה, הם גם יצטרפו לתמיכה. 

זכרו תמיד! אנשים מצטרפים להצלחה. כל זמן שלא הגעתם לפחות לאזור 30-40% או אפילו 50% תמיכה בפועל. הגולשים עדיין חוששים שהקמפיין שלכם לא יצליח ולכם גם אם אוהבים ומתחברים למטרה הם לא ימהרו לתרום עבורו.

מעגל ראשון, שני ורק אח"כ מעגל שלישי. זו הרך לגייס כסף באינטרנט באמצעות קמפיין מימון המונים.