מימון המונים לעמותות

העמותה שלך רוצה לגייס כסף לקראת החגים? מיוחד עבורך הכנו את המאמר המקיף איך לגייס כספים בגיוס המונים לטובת עמותות. מנהלי עמותות וגייסי כספים מוזמנים לפתוח את קמפיין מימון המונים באתר גיוסים ולקבל תמיכה מלאה בניהול והפצת הקמפיין ואת כל הסודות להצלחה!


תקופת החגים מאפיינת תמיד את העמותות בפעילות רחבת היקף. לצורך כך העמותות זקוקות לכסף רב בכדי לממן את פעילותם הברוכה. אבל איך עושים את זה? איך מגייסים תרומות באינטרנט בקלות, במהירות, בפשטות ובזמינות לארץ ולכל העולם ובכל סוגי התשלומים?

תחילה נציג קמפיין שנכשל ובגדול... נסביר מה קרה שם ואיך היה ניתן לעשות את הכל אחרת ולהצליח! לאחר מכן נציג עוד קמפיין והפעם כזה שעבד לפי הכללים והצליח.

מפאת כבודם של בעלי העמותה והיות ומדובר במי שעושים עבודת קודש ממש, לא נזכיר את שמם.מטרת המאמר היא לא חלילה להכפיש את מי שניהל או לא ממש ידע לנהל את קמפיין גיוס המונים והביא לכשלון חרוץ. המטרה היא שאחרים יראו מה לעשות ובעיקר מה לא לעשות בקמפיין גיוס המונים.

לוח זמנים
נתחיל מהדבר שנראה ממש פשוט אבל גם עליו יש לתת את הדעת. בסוף הסקירה נחבר בין כל הסעיפים ותבינו איך הכל קשור בהכל.

הקמפיין המדובר עלה בתאריך 31 לאוגוסט כלומר יום לפני תחילת שנת הלימודים.
העיתוי לא ממש טוב היות ויום לפני תחילת הלימודים, כולם אבל כולם מעניין אותם רק דבר אחד: החזרה לבית הספר. (אם מדובר היה בקמפיין שקשור לחזרה לבית הספר, הדבר היה אחרת) מה עוד מדובר היה ביום חמישי שהוא גם ככה יום התרומות החלש ביותר (מלבד סופי השבוע שאז התרומות הם 0) כך שכבר פיספסנו את יום העלאת הקמפיין (חמישי) יום למחרת שכל ילדי עם ישראל חזרו לבית הספר (יום שישי) ושבת שגם ככה אנשים לא תורמים בשבת.

שורה סיכום: העיתוי לא היה נכון + שרפנו 3 ימים על תחילת הקמפיין!

אורך הקמפיין נקבע, שימו לב ל: 11 ימים בלבד! אחת הטעיות הקריטיות ביותר! קמפיין גיוס המונים לוקח לו זמן, זה בלתי אפשרי לגייס כל כך הרבה כסף (מייד נגיע לסכום) בפרק זמן כל כך קצר. ושוב מדובר במשהו שכבר ראינו ושמענו לא מדובר במקרה יוצא דופן של הצלת חיים דחופה או משהו שהוא תקשורתי בסדר גודל ארצי שאז גם ב24 שעות היו קמפיינים שגייסו מאות אלפי שקלים.

שורה סיכום: אין מציאות להצלחה לקמפיין ב11 יום ועוד בלי הכנה מוקדמת (ומייד תבינו למה אנחנו קובעים שלא הייתה הכנה) הזמן המומלץ הוא כ-30 עד 45 יום בלבד!

ועוד מילה על זמן הרצת הקמפיין. תמיד יש להוריד מהחשבון את סופי השבוע בהם לרוב אנשים כמעט ולא תורמים. זה מתחיל מיום חמישי שזהו יום קניות וסידורים שאז כבר הקצב יורד וכשזה מגיע לשישי ושבת אז פשוט הקמפיין נעצר לגמרי! בקמפיין הנ"ל באורך 11 יום - היו שני סופי שבוע, מה שאומר שנוריד 4 ימים של שיש שבת פעמיים, קיבלנו 7 ימים של קמפיין! זה בלתי אפשרי בעליל!

תשורות ובחירת הפלטפורמה למימון המונים

כיום מוצעות בארץ מספר פלטפורמות של אתרי מימון המונים (כמו שלנו - גיוסים) מכל האתרים המוצעים, לא ברור למה בחרו בעמותה הנ"ל דווקא באתר גיוס המונים שלא מאפשר לתת תשורות לתורמים? 
תורמים אוהבים לקבל תמורה גם היא קטנה ולא יקרה! הוכח שמתן תמורות עוזר מאוד לגיוס המונים! אז נכון שבקמפיין גיוס המונים לתרומות אפשרי להסתפק במכתב תודה, תעודת הוקרה או "מתנות" מסוג כזה שלא ממש עולות כסף, אבל עדיין התורם חש שמעריכים את התרומה שלו ובכך זה מעודד אותו לתרום ולעיתים אף להגדיל את גובה התרומה שחשב לפני כן. 

תוכנית עבודה או שליפה מהמותן?
לא ברור אם זה היה צעד של ייאוש או שפן נסיון. 3 ימים אחרי שהקמפיין עלה ועמד על 1% גיוס, פרסמו בפייסבוק של העמותה על קיומה של הגרלה על טיסה זוגית בחו"ל לכל מי שיצלם את עצמו עם מסר מסוים (שהגולשים התבקשו לרשום) ויתייג את העמותה. לא נראה שזה הועיל והתרומות פשוט לא הגיעו! ואף עשה נזק!

אז מה כן עושים? איך עושים נכון קמפיין מימון המונים?

שיווק

כלל ראשון בשיווק ופרסום קמפיין מימון המונים: אסור לפרסם ולהפיץ כל זמן שלא הגעתם לפחות ל20/30% מהייעד. אנשים אוהבים להצטרף להצלחה. אנשים תורמים רק לקמפיין שנראה שהוא מצליח. ככל שתפרסמו את הקמפיין בשלבים הראשונים שלו כשאין עדיין תורמים, אתם רק עושים נזק וסיכויים קלושים שגולשים יתרמו למשהו שנראה שעדיין לא מתרומם.

מעורבות של בעל הבית
בהמשך לסעיף הקודם, כששאלתי את יו"ר העמותה על הקמפיין הוא ענה לי שלא מבין בזה ולקח מישהו ש"יריץ לו את הקמפיין" והוא אינו יודע מה קורה ומה עושים או צריך לעשות. הדבר הזה שגוי מעיקרו!  גם אם בעל העמותה לא מתכוון לנהל את הקמפיין בעצמו, הוא חייב לדעת ולהבין איך עובד מימון המונים (לפחות באופן כללי) ואם הוא לא יודע, אז מי שמנהל עבורו חייב לספר וללמד אותו מעט על השיטה. ובטח שלא ירוץ יו"ר העמותה להעלות פוסטים בפייסבוק כשסכום הגיוס עומד על תרומות בסך 250 שקל. מתוך סכום הייעד המוגזם שעליו תקראו בסעיף הבא.

הסכום לגיוס
אחד הדברים החשובים ביותר והקריטים ביותר הוא בחירה נכונה של הסכום לגיוס.
בקמפיין המדובר סכום הייעד היה גבוה ועמד על מעל 500,000 ש"ח.
נכון שיש קמפיינים שמשיגים סכום כזה ואף יותר, אבל מדובר בקמפיינים שעבודת ההכנה לקחה לפחות כמה שבועות מראש וברגע שהקמפיין עלה בתוך זמן קצר ביותר כבר ראו תוצאות גיוס של 30% ויותר. אם בימים הראשונים הקמפיין עדיין נמצא על 1% זה אומר, שלא נעשתה עבודת הכנה. ומכאן שבחירת הסכום הגבוה גם הייתה אחת הטעיות הקשות שנעשו כאן. 

מדרגות התרומה
בקמפיין המדובר היו 3 מדרגות בלבד!
180 ש"ח
16,000 ש"ח
500 ש"ח
יואיל מישהו להסביר לי מה ההגיון בסכומים האלו??? 
קמפיין מימון המונים חייב לדבר אל ההמון. הסכומים חייבים להיות נגישים ומזמינים. ולא בפערים כאלה גדולים!

לסיכום הקמפיין:
המטרה הייתה קדושה ונעלית ביותר. העמותה עושה דברים מדהימים. ראשי העמותה אנשים טובי לב מאוד!
הסרטון היה מצוין (חבל שאנחנו לא יכולים להראות לכם אותו) לאחר שלושה ימים מהעלאת הקמפיין הוא קיבל אלפים רבים של צפיות בעברית וגם בגרסה האנגלית אבל כל זה לא הכניס אף לא תרומה אחת. חבל מאוד שלא נעשתה עבודה טובה ונכונה לפני העלאת הקמפיין. חבל גם הנזק שנגרם בכך שעד היום הפייסבוק של העמותה עם פוסטים מתחננים: תתרמו לנו, תתמכו בקמפיין שלנו וכו' וכ'ו ואוהדי העמוד שבחלקם וודאי גם תורמי העמותה נוכחו לכשלום הצורב. טוב זה לא עשה לעמותה!

ועוד מילת סיכום: יש כאן באתר גיוסים עוד מספר מאמרים איך כן עושים קמפיין מימון המונים. כנסו, קראו, תבינו ותמיד אתם גם יכולים להיעזר בנו במייל או בטלפון. מאחלים לך גיוס המונים מוצלח.

צוות אתר גיוסים לקהילה