דלג לתוכן העמוד
תמיכה בספר: מסעותיו של גיאוגרף מתמטי
תמיכה בספר: מסעותיו של גיאוגרף מתמטי

תמיכה בספר: מסעותיו של גיאוגרף מתמטי

מה אומרת לכם המילה "מתמטיקה"?רוב בני האדם מתחלקים לשתי קבוצות: הקבוצה הראשונה, הגדולה, היא של אלו שמקבלים רעד וחלחלה לשמע המילה. הקבוצה השנייה , הקטנה יותר, מקשרת לשמע המילה משמעויות אחרות לגמרי: אתגר, חשיבה לוגית, דיוק, הבנת העולם שמסביבנו וכו'. אם אתם שייכים לקבוצה הראשונה אתם בוודאי רוצים לסגור מיד את העמוד. אבקשכם לחכות עוד שניה. לא מדובר במתמטיקה "כבדה", שנשמעת ונראית כסינית עבורכם. מדובר בתחום במתמטיקה, שעליו אני שוקד כבר עשרות שנים ואותו אני מכנה "מתמטיקה נון קונפורמיסטית", שהיא נגישה כמעט לכל באופן כמעט שווה, ויחד עם זאת היא חדשנית ומסעירה להדיוטות ולמומחים כמעט במידה שווה. איך אני עושה זאת? הספר שאותו כתבתי, "מסעותיו של גיאוגרף מתמטי", הוא כולו תשובה לשאלה הזו.

חזי בינו

0 גוייסו באמצעות תומכים
% של
תם זמן היעד לגיוס
זהו "גיוס הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד.

פרטי הפרויקט

מה אומרת לכם המילה "מתמטיקה"?

רוב בני האדם מתחלקים לשתי קבוצות: הקבוצה הראשונה, הגדולה, היא של אלו שמקבלים רעד וחלחלה לשמע המילה. הקבוצה השנייה , הקטנה יותר, מקשרת לשמע המילה משמעויות אחרות לגמרי: אתגר, חשיבה לוגית, דיוק, הבנת העולם שמסביבנו וכו'.

אם אתם שייכים לקבוצה הראשונה אתם בוודאי רוצים לסגור מיד את העמוד. אבקשכם לחכות עוד שניה. לא מדובר במתמטיקה "כבדה", שנשמעת ונראית כסינית עבורכם. מדובר בתחום במתמטיקה, שעליו אני שוקד כבר עשרות שנים ואותו אני מכנה "מתמטיקה נון קונפורמיסטית", שהיא נגישה כמעט לכל באופן כמעט שווה, ויחד עם זאת היא חדשנית ומסעירה להדיוטות ולמומחים כמעט במידה שווה. איך אני עושה זאת? הספר שאותו כתבתי, "מסעותיו של גיאוגרף מתמטי", הוא כולו תשובה לשאלה הזו.

שמי חזי בינו, ואני מבקש את עזרתכם בהוצאת הספר לאור. בספר תמצאו, לצד דיונים מעמיקים בנושאים כמו ראשוניות וסדרות פיבונצ'י, גם שיטות וקירובים פשוטים כגון איך להגדיל, במאמץ מינימלי, את לוח הכפל שאנו זוכרים בע"פ, ואיך לחשב בתוך שניות את היום בשבוע בו נולדו הורינו או סבינו לפני שמונים שנה.

אם אתם שייכים לקבוצה השנייה, תחומי העניין שלכם בנושאי הספר גדלים באופן משמעותי. לצד האתגר המחשבתי, תוכלו למצוא בספר חידושים כגון שיטה יעילה ממש לחישוב ראשוניות של מספרים גדולים, תעשו הכרה מרתקת עם סדרות הפרשים, וגם – מחשבה מחודשת לגבי מהותה של המתמטיקה, מהותו של האינסוף וטיבה של ההוכחה. כל זאת תוכלו לעשות גם אינכם מתמטיקאים דגולים. גם אני איני אלא חובב, או כפי שאני מגדיר את עצמי "גיאוגרף מתמטי". ייתכן שכאשר תקראו את הספר "ידגדג לכם באצבעות" לכתוב ולפרסם עבודות משלכם, ובכך תצטרפו לקהילת המתמטיקה הנון-קונפורמיסטית שעל ייסודה אני "מכריז" בזאת..

כדי שהספר הזה יצא לאור והקהילה החדשה תקרום עור וגידים, אני זקוק לעזרתכם. גם אם נושאי הספר אינם מדברים אליכם, תוכלו לשתף חוגים אחרים שבוודאי כן ימצאו עניין. והדבר החשוב ביותר – אל נא נשכח שמתמטיקה, ובכללה מתמטיקה נון קונפורמיסטית, היא שפה אוניברסלית. הזכרתי קודם את הקבוצה השנייה, הקטנה. ברגע שהספר ייפרס בכל רחבי תבל, במגוון שפות, הקבוצה הזו תהפוך לקבוצת ענק, המונה מאות אלפים אם לא מעבר לזה. אבל כדי שזה יקרה, אני צריך קודם לעבור את המשוכה העברית, שבעזרתכם תהיה "טבילת האש" של הספר.

אם אכן הספר יזכה להצלחה בינלאומית, אני מתכוון לחלוק עם התומכים שלי את ההצלחה. איני יכול כמובן להתחייב מראש, אך רצוני הוא לתגמל את אלה שבזכותם ראה הספר אור.

חשוב ביותר לזכור שתמיכתכם איננה רק כספית. אם יימצאו מספיק תומכים , עצם הדיון והעניין בספר יגרום לכך שהוא ייפול על קרקע פורייה, וסיכויי הצלחתו יגדלו פלאים.

אצטט מתוך ההקדמה לספר: "בספר זה אני פונה הן לכלל האוכלוסיה, שבה אני מציג את ממצאיי בשפה המובנת לכל ובחלק מהמקרים גם מספק כלים שימושיים (כגון סימני חילוק ושיטות קירוב), והן למתמטיקאים המקצועיים, שימצאו כאן תופעות שלא שמו אליהן לב, ויוכלו להעמיק אותן, או מה שמתמטיקאים בעיקר אוהבים -  להוכיח אותן, וגם בחלק מהמקרים להתעמת עם חלק מהממצאים שמוצגים כאן שלא עולים בקנה אחד עם המתמטיקה הקלסית. רוב הנושאים המועלים כאן הם רק פתח להמשך מחקר. סטודנטים למתמטיקה יוכלו למצוא כאן כר פורה לרעיונות לתיזה או עבודות דוקטורט. מורים למתמטיקה יוכלו למצוא נושאים לחוגי העשרה."

 

 

הטמעה

תצוגה מקדימה

סגור